Vidurių užkietėjimas: netinkamos priemonės ir blogi refleksai
Pagalba žarnynui > Epizodinis vidurių užkietėjimas > Vidurių užkietėjimas: netinkamos priemonės ir blogi refleksai

Vidurių užkietėjimas: netinkamos priemonės ir blogi refleksai

Vidurių užkietėjimas yra dažnas ir įprastas simptomas. Daugeliu atvejų tai laikinas nepatogumas, kuris yra nepavojingas ir trunka tik kelias dienas. Tačiau vidurių užkietėjimas vis dar yra problema, galinti paveikti kasdienį nuo jo kenčiančių žmonių gyvenimą. Lengva pasiduoti pagundai imtis netinkamų priemonių tikintis, kad jos padės praeiti vidurių užkietėjimui arba šiek tiek palengvins jo simptomus. Dar blogiau yra tai, kad kartais klausome tokių patarimų, kurie atneša daugiau žalos nei naudos.

Netinkamos priemonės esant vidurių užkietėjimui

Reguliarus režimas kaip priemonė nuo vidurių užkietėjimo

Pirmas dalykas, kurį siūloma padaryti, kai užkietėja viduriai, yra kuo ilgiau susilaikyti, kad padidintumėte tikimybę, jog kitą kartą pavyks pasituštinti. Toks samprotavimas nėra visiškai nelogiškas… Tačiau tai visiškai ne tai, kas yra rekomenduojama! Iš tiesų, susilaikydami rizikuojame pagilinti problemą: susidaro užburtas ratas! Tiesą sakant, patartina laikytis reguliaraus, įprasto ritmo. Reikėtų įsiklausyti į savo kūno poreikius ir iš naujo įpratinti virškinimo traktą reguliariai ir efektyviai funkcionuoti.

Kita, atrodytų, logiška nuomonė apie vidurių užkietėjimą yra ta, kad dėl vidurių užkietėjimo sukelto diskomforto pilve kai kurie žmonės gali sumažinti maisto porcijas. Vėlgi, tai nepalengvins situacijos. Priešingai!

Kita vertus, kai kurie mitybos patarimai iš tiesų gali padėti įveikti vidurių užkietėjimą.

Taip pat skaitykite skyrių „Ką valgyti, kai užkietėja viduriai?“

Netinkamos priemonės nuo vidurių užkietėjimo

Venkite netinkamų priemonių nuo vidurių užkietėjimo!

Internete labai lengva rasti „stebuklingų“ priemonių. Jų yra nesuskaičiuojama daugybė, ir jos netgi gali prieštarauti viena kitai! Pavyzdžiui, didelis šaukštas alyvuogių aliejaus, masažas estragonų eteriniu aliejumi, klizma su drungnu vandeniu, menturinės dedešvos arbata ir t. t. Kai kurios iš šių priemonių, žinoma, kai kam gali būti veiksmingos. Kitos yra ne tik nenaudingos, bet ir kenksmingos. O kitos – akivaizdžiai pavojingos. Beje, primename, kad klizma nėra pirmoji priemonė nuo epizodinio vidurių užkietėjimo. Svarbu laikytis ekspertų rekomenduojamų gydymo būdų, t. y. tokių, kurių veiksmingumas įrodytas ir apie kuriuos žinome, kad jie yra saugūs. Bet kokiu atveju neturėtumėte likti vienas su savo problema! Nedvejodami kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą patarimo dėl rekomenduojamo gydymo.

Taip pat skaitykite skyrių Penki patarimai, kaip kovoti su vidurių užkietėjimu